• Jedálny lístok nájdete v sekcii Školská jedáleň

• POKYNY  PRE  STRAVNÍKOV

Školská jedáleň pri ZŠ Kráľová pri Senci

1.   ZAČIATOK  ŠKOLSKÉHO  ROKA

Prvý deň nástupu do školy sa strava nepodáva.

Prihlásiť sa na obedy môžete mailom – zaslať vyplnenú prihlášku na stravovanie na adresu:

jedalen.kralova@gmail.com, alebo  odovzdať  osobne vyplnenú prihlášku na stravovanie u vedúcej školskej jedálne.

Tlačivo na prihlásenie je na stránke EDP – sekcia oznam škol.jedálne

2.   PRIHLÁSENIE NA OBEDY

Po odovzdaní – doručení vyplnenej prihlášky na stravovanie, bude stravník sprístupnený v systéme EDP a automaticky na stravovanie prihlásený.

3.   ODHLASOVANIE  ZO  STRAVY

a)     Cez aplikáciu EDP  - do 14.00 hod.

b)     Internetom  na adrese : jedalen.kralova@gmail.com – do 14.00 hod.

c)     Telefonicky do 14.00 hod.

Strava sa odhlasuje minimálne  1 deň vopred.

V prípade ochorenia si môže v prvý deň choroby prevziať stravu osobne žiak, prípadne rodinný príslušník.

Za včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Stravu odhlasuje a prihlasuje rodič alebo stravník. Počas prázdnin a voľných dní sú zo stravy automaticky odhlásení všetci stravníci. Taktiež počas účasti stravníka v škole v prírode a lyžovačky  - podľa písomného zoznamu tr. učiteľa sú stravníci odhlásení.

4.   PLATBA  ZA  STRAVU

V zmysle zákona č. 245/2008 Zz. a následné zmeny v zákone podľa § 140 odst.13 a v zmysle  VZN č.1/2022 obce Kráľová pri Senci  s účinnosťou od 1.9.2022 stravné za žiaka uhrádza zákonný zástupca nasledovne:

I.                    stupeň  6 – 11 rokov     á  1,21 € / diétne stravovanie  á 1,46 €

II. stupeň    11 – 15 rokov   á 1,30 € / diétne stravovanie   á 1,56 €

Režijný poplatok – 5,00 € / mesiac/ stravník  - tento poplatok slúži na zvýšené výdavky za prípravu stravy – náklady na energie, čistiace prostriedky a ostatné prevádzkové náklady  škol.jedálne.

Spôsob platby  - v prihláške na stravovanie ste si mali možnosť vybrať spôsob platby :

a)      INTERNET BANKING –  ak ste si vybrali tento druh úhrady stravného, prosím sumu je nutné uhradiť do 10 teho dňa v mesiaci september a vždy do posledného dňa predchádzajúceho mesiaca na nasledujúci mesiac.

Číslo účtu na úhradu : SK 4002000000001637995353, VS – trieda žiaka

do poznámky je dôležité napísať priezvisko a meno dieťaťa – nie rodiča !!!

o uhradení cez IB nie je potrebné do ŠJ doručovať doklad.

Stravné môžete uhradiť cez IB aj v aplikácii EDP – platby – moje platby škol.jedáleň –

-          Zaplatiť.  Tu Vám systém ukazuje aj výšku sumy ktorú je potrebné uhradiť za každý jednotlivý mesiac.

b)     POŠTOVOU  POUKÁŽKOU  -  ak ste si vybrali tento druh platby – stravník do 10.9. obdrží poštovú poukážku na úhradu stravy a následne vždy ku koncu prísl.mesiaca. Doklad o uhradení je potrebné odovzdať v škol.jedálni.

V aplikácii EDP je zobrazená výška počiatočného stavu v stravovaní, ktorá sa utomaticky preniesla z predošlého škol.roku a v prípade preplatku je odpočítaná v prvom stravovacom mesiaci.

5.   VRÁTENIE  PREPLATKOV  ZA  ŠKOLSKÝ  ROK

Žiakom 9 ročníka bude preplatok  vrátený na účet uvedený v prihláške na stravovanie, po vykonaní a uzavretí  vyúčtovania za školský rok.

6.   ODCHOD  ZO  ŠKOLY

Každý stravník, ktorý prechádza na inú školu je povinný osobne sa odhlásiť zo školskej jedálne, aby sa ukončila evidencia v stravovaní a vyúčtovanie stravy -  preplatok / nedoplatok.

7.   KONIEC  ŠKOLSKÉHO  ROKA

Po ukončení škol.roku 2022/2023 v mesiaci august, v aplikácii EDP bude uvedená aktuálna výška stravného   + preplatok,  - nedoplatok. Preplatok sa automaticky prevádza do nového školského roku, nedoplatok prosím uhradiť do 31.8.

8.   SYSTÉM  PREVÁDZKY

V našom školskom zariadení máme zavedený elektronický systém dochádzky do školy a evidenciu stravovania. Stravníci majú čipy ktoré sú totožné na evidenciu dochádzky i evidenciu odobratia stravy.  Odhlasovanie zo stravy je nutné vykonávať podľa bodu č.3, nakoľko z dôvodu dodržiavania záväzných platných predpisov pre školské stravovanie

( Zásady správnej výrobnej praxe – HACCP )

NIE  JE  MOŽNÉ  ODHLÁSIŤ  STRAVU  RÁNO  V DANÝ  DEŇ

Strava sa vydáva :    od  11.00  -  11.30  externý výdaj

11.30  - 14. 00  výdaj v jedálni

9.   KONTAKT

V prípade požiadaviek respektíve informácií – kontaktujte vedúcu školskej jedálne

Telefón : 02/45901282    ( od 6.30  do 14.30 hod.)

Mobil.č.  : 0903 601 139              -  „    -

0910 986 897                -   „    -